Zážitky ostanú.

Autor: Štefan Lieskovský | 18.9.2011 o 12:10 | (upravené 18.9.2011 o 18:53) Karma článku: 2,46 | Prečítané:  642x

Ľudia zabudnú čo ste mali oblečené, zabudnú čo ste hovorili, ale nezabudnú ako sa s vami cítili. Veselé spoločné zážitky vyvolajú na tvári úsmev aj po rokoch.

Každý z nás môže prežívať  ten istý okamih či situáciu ináč,  rôznou intenzitou. Jedného osloví to, druhého ono. Nie vždy sa dá vyhovieť všetkým. Práve preto sme veľmi spokojní, že sa nám podarilo na našom stretnutí „XYNGFLING" v Žiarskej doline namiešať "koktail dobrej nálady  a relaxu", ktorý chutil každému. Prispela  k tomu v prvom rade dobrá pozitívna nálada, ktorú si priniesol každý  so sebou, krásne prostredie tatranskej prírody a zábavné disciplíny nášho športového zápolenia.

prvá súťažná disciplínaPrvou súťažnou disciplínou bol hod váľkom na cesto . Netradičné využitie tohto kuchynského náradia preverilo fyzickú zdatnosť súťažiacich. Každý hádzal voľnou technikou, víťazi dosahovali úctyhodnú vzdialenosť, ostatní ho aspoň  odhodili  bez ujmy na zdraví.

Vypľuť žuvačku na chodník v meste je neslušné a v niektorých krajinách dokonca trestané  vysokou pokutou.

V našej súťaži naopak boli najlepšie výkony ocenené. Organizátorom tejto disciplíny slúžilo ku cti, že po súťaži priestor starostlivo vyčistili.

Veľký záujem bol aj o lukostreľbu. Ťažko pochopiť ako mohol Robin Hood prestreliť povraz,  keď väčšine z nás sa nepodarilo trafiť ani veľkú škatuľu  na ktorej bol terč.dôkladná príprava

Snaha však  bola veľká a zábava ešte väčšia.Naozaj,  spoločným menovateľom celého športového odpoludnia bola zábava. Nebolo porazených, všetci zvíťazili.Komu ešte nestačilo mohol si zajazdiť na koni.

niektorí boli v sedle prvý raz

 

 

 

Niet divu, že pri takom bohatom programe sme zabudli ako beží čas, kým nám to nepripomenul náš metabolizmus. Ukázalo že náš Milan nie je len vynikajúci líder ale i šikovný  kuchár. Za jeho špeciality  na grile by sa nemuseli hanbiť ani v trojhviezdičkovej kolibe. Grilovalo sa dokonca pri umelom osvetlení.grilovačka pri umelom osvetlení

Večerný program bol prostý, posedenie pri vatre, nefo rmálne rozhovory a dobrá nálada, ktorá nás držala pri ohníku až do neskorého večera.

V nedeľné ráno nám príroda ukázala zamračenú tvár, dokonca nás postrašila dažďom. Ani to nám nezabránilo aby sme si pripravili „snídani v trávě",  ako spieval Michal Tučný vo známej country pesničke.

Okolo obeda sa pomaly rozchádzame do rôznych kútov Slovenska. Objatia a stisky rúk.

 

Tešíme sa na ďalšie stretnutie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?