Kvalita sa oplatí.

Autor: Štefan Lieskovský | 18.3.2011 o 1:26 | (upravené 18.3.2011 o 1:41) Karma článku: 4,12 | Prečítané:  1151x

Dnes si príroda so mnou trochu zažartovala. Prestalo pršať a náznak modrej oblohy ma vytiahol do lesa. Tak v polovici jednej z mojich trás sa spustil drobný dážď. V takýchto chvíľach človek ocení kvalitnú obuv a oblečenie. Šuchot kvapiek  po stromoch i napadanom lístí pôsobil upokojujúco ale miestami to riadne šmýkalo. Na tréning správnej techniky chôdze si určite vyberte lepšie počasie.

 

Mnohí z nás sa denne nachodia dosť a  preto sa môže zdať prehnané  že trénujeme  „walking". Aj tu však platí, tak ako v iných športových disciplínach, že nesprávnou technikou si môžeme spôsobiť zbytočné bolesti. V prvom rade si treba osvojiť samotnú chôdzu, pri ktorej došliapavame vždy na pätu, potom prešliapneme na celé chodidlo až ku špičke. V tejto fáze sa odpichneme špičkou od zeme a prenášame nohu dopredu. Pri prešliapnutí mierne pokrčíme nohu v kolene čím dosiahneme hojdavý pohyb. Trup je naklonený mierne dopredu. Palice sa snažíme držať bližšie k telu a striedavo pohybujeme rukami dopredu a dozadu, tak že ľavá ruka ide s pravou nohou a naopak. Toto je naozaj iba základná technika. Koho walking skutočne  chytí postupne ju bude vylepšovať a dopĺňať.

Netreba si robiť žiadne násilie.  Zvládnutie techniky vyžaduje dlhší čas kým sa to zautomatizuje. Dôležité je byť uvoľnený aby sa z toho nestala nepríjemná povinnosť. Ja som si zvykol striedať trasy aj intenzitu. Niekedy sa do toho opriem naplno, inokedy zas obzerám prírodu a „cvakám" svoje obrázky alebo v miernejšom tempe čerpám energiu prírody.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Alternatíva pre Nemecko skutočnú alternatívu neponúka

Merkelová voľby vyhrala a ostáva mocná. Európa je naozaj vďačná.


Už ste čítali?