Kvalita sa oplatí.

Autor: Štefan Lieskovský | 18.3.2011 o 1:26 | (upravené 18.3.2011 o 1:41) Karma článku: 4,12 | Prečítané:  1134x

Dnes si príroda so mnou trochu zažartovala. Prestalo pršať a náznak modrej oblohy ma vytiahol do lesa. Tak v polovici jednej z mojich trás sa spustil drobný dážď. V takýchto chvíľach človek ocení kvalitnú obuv a oblečenie. Šuchot kvapiek  po stromoch i napadanom lístí pôsobil upokojujúco ale miestami to riadne šmýkalo. Na tréning správnej techniky chôdze si určite vyberte lepšie počasie.

 

Mnohí z nás sa denne nachodia dosť a  preto sa môže zdať prehnané  že trénujeme  „walking". Aj tu však platí, tak ako v iných športových disciplínach, že nesprávnou technikou si môžeme spôsobiť zbytočné bolesti. V prvom rade si treba osvojiť samotnú chôdzu, pri ktorej došliapavame vždy na pätu, potom prešliapneme na celé chodidlo až ku špičke. V tejto fáze sa odpichneme špičkou od zeme a prenášame nohu dopredu. Pri prešliapnutí mierne pokrčíme nohu v kolene čím dosiahneme hojdavý pohyb. Trup je naklonený mierne dopredu. Palice sa snažíme držať bližšie k telu a striedavo pohybujeme rukami dopredu a dozadu, tak že ľavá ruka ide s pravou nohou a naopak. Toto je naozaj iba základná technika. Koho walking skutočne  chytí postupne ju bude vylepšovať a dopĺňať.

Netreba si robiť žiadne násilie.  Zvládnutie techniky vyžaduje dlhší čas kým sa to zautomatizuje. Dôležité je byť uvoľnený aby sa z toho nestala nepríjemná povinnosť. Ja som si zvykol striedať trasy aj intenzitu. Niekedy sa do toho opriem naplno, inokedy zas obzerám prírodu a „cvakám" svoje obrázky alebo v miernejšom tempe čerpám energiu prírody.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Kupujúci Japonec? Neexistuje, tvrdia stánkari z vianočných trhov

Strávili sme jeden deň so stánkarmi, aby sme zistili ako vidia návštevníkov spoza svojich pultov.

EKONOMIKA

Deti boháčov majú vlastnú sieť, stojí za ňou Slovák

Byť bohatým je nuda, keď vás nikto nevidí.


Už ste čítali?